Gratis frakt över 1.500 kr. Vi förtullar!
SUMMERSALE! KLICKA HÄR!
Hem3D-printFilamentFilament 2.85mmFilament för 3D-print 2.85mm
Skriv produktblad

Ultimaker Tuff PLA 2.85 mm 750g - Svart

Tillhör kategori
Filament för 3D-print 2.85mm
Handla nu, dela upp eller betala senare. Walley Läs mer
kr 795,-
3|3|1352
ArtikelID: 48290, Produktnr: UM-202300
LoadWalleyWidget
Produktinfo
Rekommenderade tillbehör
Tipsa en vän
Recensioner

Produktinformation

Tuff PLA har en slaghållfasthet liknande Ultimaker ABS och är mindre sprött än PLA. Idealisk för pålitlig utskrift av större modeller, eftersom krympningen är minimal jämfört med ABS. Tuff PLA är lika säker och enkel att använda som vanlig PLA. Värmebeständighet liknar standard PLA-filament, så tryckta delar bör inte utsättas för temperaturer över 60 ° C. Kompatibel med Ultimakers stödmaterial PVA och Break Away. Lämpliga applikationer inkluderar funktionella prototyper, verktyg och produktionsverktyg.

Rekommenderade tillbehör

PS! Produkttexten är maskinöversatt från norska.

Alla Ultimaker-filament har ett integrerat NFC-chip som gör att din Ultimaker-maskin automatiskt kan känna igen vilket material du använder.

Rekommenderade tillbehör

Small Nipper - Flush Cutter
3|6|1317
kr 115,-
eVacuum Kit Pro - Filamentförvaring
3|25|1317
kr 299,-
Radius torkmedel 500 g kiselgel - orange
3|351|1317
NYHET!
kr 149,-

Produktrecensioner

Tyvärr ingen feedback om denna produkt ännu.

Ge din feedback
Produkt
Ultimaker Tuff PLA 2.85 mm 750g - Svart
Välj betyg
Rubrik
Produktrecension
Logga in här
Riktlinjer
Produktrecensioner är avsedda för att du ska dela din upplevelse med andra som söker kunskap om produkten. Irrelevant, oriktigt eller stötande innehåll kommer att tas bort.

Frågor, reklamation e.l: kontakta oss direkt
Flera tittade också på