Gratis frakt över 1.500 kr. Vi förtullar!
Skriv produktblad

eSUN ePLA HS - 1.75 mm - 1 kg svart (hög hastighet

Inte längre lagerförd
Orsaken kan vara att produkten har utgått från leverantören, ersatts med en ny produkt eller har haft för liten efterfrågan. Eventuella frågor kan ställas till kundeservice.
LoadWalleyWidget
Produktinfo
Rekommenderade tillbehör
Tipsa en vän
Recensioner

Produktinformation

Smidig flygning utan blockering
Snabbare kylning och formning
Lämplig för höghastighetsutskrifter
Genom att balansera smältflödesindex och smälttemperatur kan ePLA-HS (high speed PLA) flyta smidigt i smält tillstånd och svalna snabbt under utskrift. På så sätt kan den uppnå jämn utskrift utan igensättning och snabb kylning utan deformation vid höghastighetsutskrift.

Rekommenderade tillbehör

PS! Produkttexten är maskinöversatt från norska.

Jämfört med vanliga material är utskriftshastigheten snabbare, kvaliteten på ytan på det utskrivna objektet är högre och detaljprestandan är bättre. ePLA-HS har god anpassningsförmåga. Genom att justera materialen minskar höghastighetsutskriften beroendet av skrivarens kyleffekt och förbättrar utskriftsprestandan. Denna PLA med högt flöde kan användas i konceptmodeller och snabba prototyper.

Rekommenderade tillbehör

Radius torkmedel 500 g kiselgel - orange
3|129|1317
kr 139,-
eVacuum Kit Pro - Filamentförvaring
3|72|1317
kr 279,-
Small Nipper - Flush Cutter
3|98|1317
kr 109,-

Produktrecensioner

eSUN ePLA HS
Användaren har endast angett betyg
18.09.2023 av Exequiel
Kanon bra filament med K1 max
Detta hjälpte mig
Visar 1 / 1 kommentarer
Ge din feedback

Flera tittade också på