Produktinformation
Matris 4
Automatisk fallskärm
PSDK
AVSS här med en drönarfallskärm anpassad till DJI Mavic 4 Enterprise/Thermal. Monteringsfästet säkrar fallskärmsupphämtningssystemet utan att störa känsliga GPS-moduler. Systemet inkluderar en elektronisk modul för att driva "Parachute Pod". Fallskärmen fälls ut automatiskt på mindre än en halv sekund och är plug and play.
PS! Produkten kan skilja sig från videon.
Läs merKlippet har lagts till som relevant information till produkten, men är inte nödvändigtvis identiskt. Innehållet i en produktvideo, testvideo eller recension kan skilja sig från produkten som säljs. Det kan gälla färger, specifikationer, versionsskillnader, regionala skillnader etc. Det är produktens namn, beskrivning och bilder som du ska hantera vid köp av varan.
OK
PS! Produkttexten är maskinöversatt från norska.
Lådans innehåll
En fallskärmskapselElektronisk modulFlygavslutningssystem - PSDKAutonomt utlösningssystemFästeBatterier för elektroniska modulerDokumentation från CAA, ASTM F3322-24, EASA MOC 2512 och EASA MOC 2511 (Q4 2025)
Specifikationer
Totalvikt: 149 gFallhastighet: 3,80 mps/12,47 fpsSlagenergi: 9,88 J/7,29 ft-lb
Delar
Hitta delarna enkelt
Denna produkt har PartFinder
Partfinder är designad för att göra det så enkelt som möjligt att hitta rätt del för produkten med hjälp av sprängskiss och/eller reservdelslistor.
Öppna PartFinder
c
Delar du saknar? Klicka här!