Produktinformation
    
        4WD och bra tillgänglighet
Kompakt och praktisk storlek
Komplett i kartongen
         FTX Outback Mini Paso 2.0 är en rimlig men duktig "trail rider" i skala 1/24. Outback Mini har fyrhjulsdrift med låst differential både fram och bak, vilket hjälper till med rörlighet i tuff terräng. Växellådan är anpassad efter motorn och tillsammans ger de bra vridmoment för långsam körning. Bilen levereras färdigmonterad och lackerad med batteri och USB-laddare. Det enda du behöver utöver är 4AAA-batterier till fjärrkontrollen.
    
 
    
        Rekommenderade tillbehör
        
            
    NYHET!
GRATIS FRAKT*
* Denna produkt kvalificerar sig för fri frakt. Övriga varor i samma beställning får då också fri frakt.
Undantag är varor med egna specifika fraktkriterier.
kr 11,-
0| 0,-
Utan din rabatt kr 11,-
3|551|4
NYHET!
GRATIS FRAKT*
* Denna produkt kvalificerar sig för fri frakt. Övriga varor i samma beställning får då också fri frakt.
Undantag är varor med egna specifika fraktkriterier.
kr 136,-
0| 0,-
Utan din rabatt kr 136,-
3|9|34
 
 
         
     
    PS! Produkten kan skilja sig från videon.
Läs merKlippet har lagts till som relevant information till produkten, men är inte nödvändigtvis identiskt. Innehållet i en produktvideo, testvideo eller recension kan skilja sig från produkten som säljs. Det kan gälla färger, specifikationer, versionsskillnader, regionala skillnader etc. Det är produktens namn, beskrivning och bilder som du ska hantera vid köp av varan.
OK 
    
    
        PS! Produkttexten är maskinöversatt från norska.
Outback Mini har fullt utrustade lampor både fram och bak och tuffa fälgar. Vattentålig elektronik säkerställer året runt användning, kom ihåg att det är viktigt att torka väl efteråt vid användning i våta miljöer.
Specifikationer| Skala | 1/24 | 
| Längd | 206 Mm | 
| Bredd | 104 Mm | 
| Höjd | 115 Mm | 
| Markfrigång | 25 Mm | 
| Hjulbas | 120 Mm | 
| Växelbyte | 104:1 | 
| Däckdiameter | 46 Mm | 
| Batteri | 7,4V 600mAh | 
Nödvändiga tillbehör4 AAA-batterier till fjärrkontrollen 
Under -24 bytte FTX batteri, laddare och regulator på sin Outback 2.0-serie från att använda FTX9318 1s 600mah till FTX9371 7,4V 600mah. Var uppmärksam på att köpa rätt batteri och laddare (nya FTX9372-1) om du ska ha fler batterier till din modell.
    
    
    
    
    
    
 
    Delar
    
    
	
    
        Hitta delarna enkelt
        Denna produkt har PartFinder
        
        
        Partfinder är designad för att göra det så enkelt som möjligt att hitta rätt del för produkten med hjälp av sprängskiss och/eller reservdelslistor.
        
        
        
            Öppna PartFinder
        
     
 
c-p46557
    Delar du saknar? Klicka här!